FİBER OPTİK UZMANI EĞİTİM MERKEZİ KURS BAŞVURULARI BAŞLADI

Categories: Fiber Optik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamın Desteklenmesi Operasyonel Programı kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başvurusunu yaptığı ve İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kocaeli Sanayi Odası’nın “Eş başvuran” olarak yer aldığı “Kocaeli Ağ ve Fiber Optik Eğitim Merkezi” projesi kapsamında, tüm faaliyetler başarı ile tamamlamıştır.

Meslek Lisesi veya Yüksek Öğretim kurumlarında eğitim görmüş ya da halen görmekte olan öğrencilere, kurulan Ağ ve Fiber Optik Eğitim merkezinde eğitim vererek mesleki yeterliliklerini arttırarak, okuldan işe geçişin önündeki engellerin kaldırılması yoluyla gençlerin istihdam oranlarında artışa destek olmak amacıyla gerçekleştirilen bu projede 3 adet yeni modül yazılmış, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 4 Teknik Öğretmen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden 4 uzman, Fiber Optik ve Ağ Teknolojileri konusunda eğitim almış, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Ağ ve Fiber Optik Uzmanı Eğitim Merkezi kurulmuş, kurulan merkezde de mezun 194 kişi, 80’er saatlik meslek eğitimi almışlardır.

Şu ana kadar 20’nin üzerinde yararlanıcının istihdam olmasını sağlayarak son derece başarılı bir şekilde tamamlanan projenin;  Meslek eğitimlerini tamamlayan ve okullarından mezun olacak öğrencilerin iş hayatına daha hızlı atılmalarını sağlayarak, bu alanda istihdamın artmasında önemli bir katkı sağlanılmıştır.

Projenin kurumsal bazda sürdürülebilirliğini sağlamak üzere ortaklar arası işbirliği proje sonrasında da devam edecektir.

Buna göre; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılacak protokolle  İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde kurulan “Kocaeli Ağ ve Fiber Optik Uzmanı Eğitim Merkezi olarak işsiz gençlerin eğitilmelerine ve istihdamlarının sağlanılması için söz konusu fiber optik kursları  açılmaya devam edecektir.

Bu bağlamda yapılacak kurs ön başvurular doğrultusunda;

Eğitimler 32 saat olup  20’şer kişilik gruplar halinde  planlanacaktır. Eğitimlerin ardından talep edenler staj yapabileceklerdir.
Kurs sonunda başarılı olan katılımcılara MEB Sertifikası verilecektir.
Ön başvurusu alınan kursiyerlerin kesin kayıtları halinde aşağıdaki belgelerle birlikte eğitim merkezine başvuruları gerekmektedir.

Başvuru Şartları :
 En az meslek lisesi mezunu
 İŞ-KUR’ a kayıtlı olmak

 Başvuru için Gerekli Belgeler :
 Kimlik fotokopisi
Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi
Öğrenci Belgesi ( Mezun olacak durumda olanlar için)
İkametgâh

 ÖN BAŞVURU İÇİN  tıklayınız.
Author: Haber Merkezi

8 Responses to "FİBER OPTİK UZMANI EĞİTİM MERKEZİ KURS BAŞVURULARI BAŞLADI"

 1. Mücahit Demirci Posted on 12 Nisan 2017 at 21:46

  Bu kurs için bir ücret ödemeniz gerekli mi?

  • Haber Merkezi Posted on 12 Nisan 2017 at 22:45

   Merhaba. İlk düzenlenen kurs gibi bununda ücretsiz olmasını bekliyoruz.

 2. Mücahit Demirci Posted on 13 Nisan 2017 at 14:17

  Peki kalacak yeri biz mı ayarlıyoruz yoksa kalacak yer veriliyor mu veya kurs süresince kursa katılanlara para veriliyor mu? Devlet destekli kurslarda para verildiği de oluyor o yüzden sordum.

  • Haber Merkezi Posted on 13 Nisan 2017 at 22:44

   Kurs yerini kursiyer ayarlamak zorunda. Ayrıca bu İŞKUR tarafından oluşturulan bir kurs olmadığı için kursiyerlere ayrıca ücret vs ödemesi yapılmamakta. Başarılı olanlara ücretsiz sertifika verilmekte.

 3. Ahmet Posted on 16 Eylül 2018 at 13:57

  Halen kurs devam ediyor mu.

  • Haber Merkezi Posted on 17 Eylül 2018 at 07:28

   Merhaba. İlgili organizasyona ulaşarak kurs hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 4. ERTUGRUL Posted on 4 Mart 2019 at 00:03

  Merhaba Acik ogretim lise Elektrik elektronik bolumu okurum mevzun degilim egitimim devam ediyor ama ciraklik okulundan alma Elektrik ustalik belgem ve usta ogretici belgem var bu kursa bas vura bilirmiyim kabul edilirmiyim acaba

 5. Emin Eren Kopmaz Posted on 24 Ekim 2019 at 16:05

  Almak istediğim eğitim sahada fiber sonlandırma ve fiber optik füzyon kaynağı ile alakalı olan temel bilgiler elimde Fukurama marka fitel 178A füzyon makinesi mevcut hali hazırda yapabileceğim iş imkanıda var fakat sahada zorlukçekmemek ve teorik olarak bilgi edinip bunu sahada kullanmak istiyorum kursun bu konuda bana katkısı olurmu herhangi bir iletişim numarası bulamadım şimdiden teşekkür ederim.

Konu hakkında ki düşüncelerinizi yazın!