TELEKOM DEVİ 4 BİN KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARTACAK!

Categories: Dış Haberler

İngiliz telekomünikasyon şirketi British Telecom (BT) küresel operasyonlarından toplam 4 bin kişinin işten çıkarılacağını açıkladı.

BT’den yapılan açıklamada, küresel operasyonların işleyişinin basitleştirilmesi amacıyla şirketin yönetim ve destek birimlerinden önümüzdeki iki yıl içerisinde toplam 4 bin kişinin işten çıkarılmasının planlandığı kaydedildi. Açıklamada BT Üst Yöneticisi Gavin Patterson’a bu yıl sonunda bonus ödemesi yapılmayacağı kaydedildi.

Ayrıca geçen Mart ayı içerisinde İngiltere’nin denetleyici kurumlarından (BTK eşdeğeri) Oxfam, ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketi BT’nin internet kullanıcılarının kurulumlarını geciktirdiği gerekçesiyle 42 milyon sterlin ceza ödemesine karar verildiğini açıkladı.

İNTERNET BAĞLANTISI KURULUMU GECİKMELERİ
Açıklamada, para cezasının şirketin 2013-2014 yılları arasındaki internet bağlantısı kurulumu gecikmelerini kapsadığı belirtildi. Şirketin kurumsal kullanıcılarına ödemesi gereken 300 milyon sterlinlik tazminatı ödemediğinin de görüldüğü belirtilen açıklamada, Oxfam’ın bu paranın da ödenmesine karar verdiği belirtildi.

TAZMİNATLARI ÖDEMEDİLER
Konuya ilişkin olarak Ofcam’ın Soruşturma Direktörü Gaucho Rasmussen, “Hızlı internet bağlantısı ülkenin dijital yapısının omurgasını oluşturuyor. Bu servisi diğer telekom şirketlerine sağlayan BT’nin gereken tazminatları da ödemediğini gördük.” ifadelerini kullandı.

 

Hatırlanacağı üzere 2009 yılında da yine British Telecom’un (BT), çoğu İngiltere’deki işyerlerinden olmak üzere 15 bin çalışanının işlerine son vermişti.

Author: Haber Merkezi

Konu hakkında ki düşüncelerinizi yazın!