KIRMIZI YILDIZLAR

Categories: Genel,GSM

-BİR ANI YAZISI-

Bir gece tren ile Ankara’dan İstanbul’a seyahat ediyordum. Tren sessizce ilerlerken insanlarda derin bir uykuya geçmişlerdi. Aynı kompartmanda yolculuk ettiğimiz ailenin küçük bir kızı vardı. Sarı saçlı, renkli gözlüydü. Pencereden etrafı izlemeye çalışıyordu ayağa kalkıp. Etraf zifiri karanlıktı ama yıldızlar bir o kadarda ışıl ışıl parlamakta idi.

Sonra küçük kız aniden uzaklarda, tepelerin ardında kırmızı renkte yanıp sönen ışığı fark etmiş olacak ki çok şaşırmıştı. Ağzından fısıltı şeklinde “kırmızı yıldızlar çok güzel” cümlesi döküldü. Aniden cama yapışıp daha bir heyecanla izlemeye başladı.

Kompartmanda ben ve bu aile vardık. Ailesi uyuyordu ve şaşırdığı şey için cevap alamıyordu küçük kız. Uyanık olup onu izlediğimi fark edince bana döndü ve kırmızı ışığı işaret ederek, “kırmızı yıldız güzel mi?” diye sordu. Hafiften gülümseyerek onun bir yıldız olmadığını ve anlayacağı şekilde cep telefonlarının çekmesi için yapılan kule olduğundan söz ettim. O kırmızı ışık ise gece yakın mesafe uçan helikopter ve uçakların çarpmaması için yanan bir ikaz lambası 🚨 diyerek merakını giderdim. Küçük kız sorusuna bulduğu cevap ile gülümsedi ve bana küçük bir teşekkür etti.

 

Yazan: Taşeronda ezilen bir GSM Personeli

 

Author: Haber Merkezi

Konu hakkında ki düşüncelerinizi yazın!