VODAFONE KIRMIZISINDA NELER OLUYOR?

Categories: GSM

Yapılan Vodafone ihalesi sonrası BÇO (taşeron) firmaları değişirken, bazı bölgelerde sorunlar baş göstermeye başladı. İhale sonrası bölgeden çıkacak olan eski firmaların personellerine yemek ücretlerinin ödenmemesi, maaşların asgari üzerinden yatırılması ve haftalık 45 saatlik çalışma sonrası olan mesai ücretlerinin ödenmemeye başlanması şikayetleri geliyor.

 

Doğu Karadeniz BÇO Vodafone Sahası

 

Geçen ay aynı operatörün başka BÇO firmasında bu sorunlar baş gösterirken, bu hafta içerisinde Doğu Karadeniz bölge BÇOsu olan RAYKOM iletişim tic ltd şti. çalışanlarından şikayet mesajları gelmeye başladı. Şikayetler arasında firmanın Haziran ayı maaşınından sadece asgari tutarının yatması ile temmuz ayı maaşı ve sodex yemek ücretlerinin halen yatmaması görülmekte. Konu hakkında firma personelleri Vodafone müdürlerine bu sorunlar ile ihaleyi alan yeni firmanın mevcut personellere iş teklifi götürmediklerini ilettiklerini, fakat ihale sonrası devralma süreci bahane edilerek sorunlarla ilgilenilmediği söylendi.

 

Bakalım konu hakkında ilgili BÇO RAYKOM veya Vodafone tarafından aksiyon alınacak mı? Umarız bayram öncesi meslektaşlarımız mağdur edilmez ve ücretlerinin tamamı tek seferde bayram öncesi yatar. Konunun takipçisi olacağız ve gelişme yaşandıkça sizlerle paylaşacağız.

 

Kaynak: elektronikhaberlesme .org

 

Author: Haber Merkezi

2 Responses to "VODAFONE KIRMIZISINDA NELER OLUYOR?"

  1. Mikail Posted on 29 Ağustos 2017 at 16:10

    Batı karadenizide yazın piemin nasıl Sakarya ve ankara’da bsc leri kestiğini yazın çankırıda sabotaj sonrası 8000 kişinin nasıl etkilendiğini yazın

  2. Umutsuz Posted on 29 Ağustos 2017 at 21:01

    Vodafone bco larin odemelerini aylardir yapmadigi icin bunlar yasaniyor. Burdan bco lara degil operatorlere ses duyurmak gerekiyor. Vodafone dan kimse sorumluluk almiyor. Ne bolgeler ne merkezleri. Herkes 3 maymunu oynuyor. Bco lar muhatap bulamiyor kendilerine. Vodafone isim bitti batarsan bat cikarsan cik a getirip bco larin alacaklarini odemiyor odemiyor odemiyor

Konu hakkında ki düşüncelerinizi yazın!