FİBER OPTİK PERSONELİ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

Categories: Genel,Sabit Telekom

Şehirler arası fiber optik şebekesi arızasına giden Türk Telekom Pantel* ekibi, Bolu’ya bağlı Kıbrıscık İlçesi Yaylaçayı civarında iken, ara yoldan ışıkları kapalı şekilde aniden yola çıktığı bildirilen Muhittin Nart yönetimindeki 14 DS 800 plakalı tomruk yüklü kamyon ile çarpıştı. Türk Telekom’a ait Isuzu arazi aracı 06 AEP 595 plakalı kamyonet kaza sonrası kullanılamaz hale geldi. Çarpışmanın şiddetiyle fiber optik ekçisi olan meslektaşımız sürücü Vedat İnal kabinde sıkıştı.

Yoldan geçerken kazayı gören diğer sürücülerin 112yi aramasıyla gelen sağlık, itfaiye ve jandarma ekipleri Vedat İnal’ın sıkışarak hayatını kaybettiğini belirledi. Vedat İnal’ın cesedi, sıkıştığı kamyonetin içinden itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1.5 saatlik çalışmasının ardından çıkarılabildi.

Yaralı kamyon sürücüsü Muhittin Nart ise olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

 

SİTEMİZE ULAŞAN FOTOĞRAFLAR

BASINDAN FOTOĞRAFLAR

*PANTEL Hakkında: 2013 itibariyle Türk Telekom International ismini alarak ismini ve logosunu değiştirmiştir. 20 ülkeyi kapsayan 40 bin kilometre fiber optik ağıyla, Türkiye’nin Ortadoğu ile Avrupa arasında karadan ses ve data köprüsü haline gelmesine önemli bir katkı sağlıyor. Kıtalararası iletişimde önemli bir konuma sahiptir.

 

Haber Kaynak: elektronikhaberleşme.org

 

 

 

Author: Haber Merkezi

One Response to "FİBER OPTİK PERSONELİ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ"

  1. Arsiz Posted on 30 Ağustos 2017 at 15:23

    Kamyon şoförünü s*kerek öldürsünler

Konu hakkında ki düşüncelerinizi yazın!