YIKILAN TV KULESİNDEKİ 3 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Categories: Dış Haberler

Olayla ilgili yapılan haber

 

Bir televizyon yayın kulesi üzerinde çalışan üç işçi, geçen Çarşamba günü çöken kule ile birlikte üzerlerine düşen ekipmanlar nedeniyle hayatlarını kaybettiler.

Amerika’ya bağlı Miami Gardens’teki kazanın görgü tanığı olan Eric Garner “Adamların kule üstünde olduğunu gördüm, çalışma yapıyorlardı. Evimin içerisinde dolaşırken büyük bir gürültü duydum, kasırga rüzgârı gibi. TV kulesine baktığımda sabitleme halatlarının kopmuş olduğunu gördüm ve patlamaları duydum. Hemen 911’i aradım” dedi.

Kulenin 2009 yılında kurulduğu ve aynı yıl iletişim yayınlarına başladığı biliniyor. Çöküşün nedeninin henüz bilinmediği ama 1.250 fit (381 Metre) uzunluğundaki kulesinin tepesindeki yıpranmış sabitleme tellerinden kaynaklandığı anlaşılabiliyor.

Hayatını kaybeden kişilerin televizyon istasyonlarının kendi çalışanları olmadıkları, Texas dışındaki Tower King II’ye bağlı olarak (taşeron firma) ve WSVN (TV kanalı) için bir iletim anteninin yükseltilmesi sözleşmesi kapsamında çalıştıkları biliniyor. İskele çöktüğünde işçilerin kulede ne kadar yüksek oldukları bilinmiyor, ancak adamların tepeye yakın olduğuna inanılıyor.

İş Güvenliği ve Sağlık İdaresi kayıtlarına göre, Ekim 2011’den bu yana televizyon ve hücresel (GSM) kulelerinden düşerek hayatını kaybeden kişi sayınının 13 olduğu söylendi.

 

 

 

Kaynak: www.elektronikhaberlesme.org /Dış Haberler

 

Author: Haber Merkezi

Konu hakkında ki düşüncelerinizi yazın!